telefon +48 022 596 43 00
imieniny: Feliksa i Aleksandry
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencjach programowo-warsztatowych
Warszawa, dnia 18 maja 2010 r.
Szanowny/a Pan/i
Prezes Zarządu
Szanowni Państwo
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencjach programowo-warsztatowych na temat: "Kreowanie rozwiązań antykryzysowych w spółdzielniach z wykorzystaniem Europejskiego Funduszu Społecznego".
Konferencje odbędą się w dniach:
- 8 czerwca 2010 r. w Białymstoku w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomicznej przy ul. Zwycięstwa 14/3 w Sali konferencyjnej
- 2 lipca 2010 r. w Krakowie w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 3 przy ul. Strąkowej 3
- 26 sierpnia 2010 r. w Podstolicach k/Wrześni sala Ośrodka GS "SCH" w Nekli-Polonia
- 24 września 2010 r. w Toruniu, sala konferencyjna Pałacu Dębskich Uniwersytetu im. M. Kopernika.
Rozpoczęcie każdej konferencji nastąpi o godz.10.00. Problematyka konferencji jest realizowana przez Krajową Radę Spółdzielczą w ramach oferty "Podnoszenie kompetencji menedżerów spółdzielczych w kreowaniu rozwiązań antykryzysowych z wykorzystaniem Europejskiego Funduszu Społecznego i Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki". Środki na jego realizację zostały przyznane w konkursie ofert na działania informacyjno-promocyjne dla partnerów społecznych i gospodarczych przez Departament Zarządzania EFS Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.
Proponowane działania informacyjno-promocyjne w ramach niniejszej oferty mają przede wszystkim pokazać spółdzielczym menedżerom (prezesi, wiceprezesi, kadra kierownicza spółdzielni wszystkich branż) Europejski Fundusz Społeczny i Program Operacyjny "Kapitał Ludzki" jako dobre narzędzie pomagające spółdzielniom w przeciwdziałaniu negatywnym skutkom kryzysu gospodarczego i społecznego oraz radzenia sobie w warunkach gospodarki globalnej.
Konferencja ma służyć przekazaniu podstawowej wiedzy o EFS i PO "Kapitał Ludzki", wskazać źródła pozyskiwania informacji o funduszach, pokazać rzeczywiste przykłady zrealizowanych projektów. Przedstawione zostaną także procedury aplikowania, które przekonają, że środki mogą być dostępne dla aplikujących o nie spółdzielni. Omówimy także kierunki strategicznych rozwiązań proponowanych dla spółdzielni wszystkich branż, których celem jest: "Tworzenie sieci partnerskiej poprzez współpracę, integrację i działania innowacyjne oraz antykryzysowe między spółdzielniami tej samej branży, spółdzielniami różnych branż spółdzielczych oraz ośrodkami naukowymi, badawczo rozwojowymi, samorządami terytorialnymi i innymi podmiotami". W związku z tą częścią problematyki pragniemy zainteresować Państwa podstroną Antykryzysowe Strategie – Fundusze UE (na stronie: www.krs.org.pl), w tym zwłaszcza zakładką wydania elektronicznego książki Poradnik Spółdzielczy.
Bardzo prosimy Pana Prezesa o zainteresowanie zrzeszonych w Związku spółdzielni w zależności od rejonizacji, udziałem przynajmniej w jednej z konferencji.
Każdy chętny do udziału musi wypełnić Ankietę kwalifikacyjną (plik do pobrania w informacji dotyczącej tej konferencji na naszej stronie www.krs.com.pl i przesłać na e-mail: cichockaa@krs.com.pl. Uczestnik konferencji i warsztatów pokrywa jedynie koszty dojazdu do Białegostoku, Krakowa, Poznania i Torunia.
Program konferencji i warsztatów jest do pobrania w plikach na stronie www.krs.com.pl w aktualnościach dotyczących omawianej problematyki.
Ze spółdzielczym pozdrowieniem
od września 2007











