Oficjalna strona Krajowej Rady Spółdzielczej  |  ogólnopolski portal spółdzielczy KRS 03 KRS 04 KRS 05  KRS 06 KRS 07   

Get Adobe Flash player

Ustanowienie w 1999 r. przez Krajową Radę Spółdzielczą i redakcję "Tęczy Polskiej" nagrody Menedżer-Spółdzielca wzbudziło wielkie zainteresowanie w środowisku spółdzielczym. Ilość wniosków złożonych do Kapituły w pierwszej edycji konkursu była znaczna, niemal wszystkie udokumentowały spełnienie przez kandydatów wymagań stawianych w konkursie.

Kapituła nagrody Menedżer-Spółdzielca, w porozumieniu z Krajową Radą Spółdzielczą, postanowiła więc uhonorować część osób startujących w konkursie Menedżer-Spółdzielca wyróżnieniami "Prymus". Otrzymały je te osoby, które przedstawiły pełną dokumentację wymaganą w konkursie i otrzymały pozytywną ocenę Kapituły, ale nie zdobyły tytułu Menedżera-Spółdzielcy.

Wyróżnienia po raz pierwszy przyznano w 2000 r. i otrzymało je dziesięciu przedstawicieli różnych branż spółdzielczych. W przeciwieństwie do "Menedżera-Spółdzielcy" ilość Prymusów nie jest określona i zależy od decyzji Kapituły.

 

Wręczanie "Prymusów" stało się już tradycją dorocznych imprez spółdzielczych w Polsce (m.in. obchodów Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości oraz Krajowych Targów Spółdzielczych). Ma formę uroczystej gali z udziałem najwyższych władz państwowych (w roku 2002 wręczał je Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski, w 2003 r. Marszałek Senatu RP Longin Pastusiak, w 2004 r. Marszałek Sejmu RP, Józef Oleksy i Wiceprezes Rady Ministrów, Jzabela Jaruga-Nowacka).

 

Wnioski o przyznanie honorowego tytułu "Menedżer-Spółdzielca" prosimy kierować pod adres:

Zespół Samorządu i Promocji KRS, ul Jasna 1,
pokój 211, 00-013 Warszawa
lub drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


 

Honorowy tytuł "Prymus 2015" otrzymali:

  • Irena Cieślar - wiceprezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Wiśle
  • Andrzej Czaja - prezes Zarządu Spółdzielni Transportu Wiejskiego w Pruszczu Gdańskim
  • Tadeusz Dworski - prezes Zarządu „Społem” PSS w Puławach
  • Katarzyna Goc - prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”w Osieku
  • Antoni Gołuch - prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Węgierskiej Górce
  • Piotr Grabuś - prezes Zarządu RSP w Krzywiźnie -
  • Mariola Grim - prezes Zarządu Rejonowej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Cieszynie
  • Krzysztof Grzelak - prezes Zarządu Rybackiej Spółdzielni „Regalica” w Gryfinie
  • Irena Jachowicz - Wróblewska - zastępca prezesa Zarządu Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu
  • Marek Knapik - prezes Zarządu Chemiczno-Farmaceutycznej Spółdzielni Pracy „ESPEFA” w Krakowie
  • Zbigniew Konstanty Kotowski - prezes Zarządu Rolniczo - Wytwórczego Kombinatu Spółdzielczego im. Antoniego Paśki w Dębnie
  • Maria Kowalik - prezes Zarządu „Społem” PSS w Zawierciu
  • Henryk Lamża - prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Raciborzu
  • Roman Miśkowiec - prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Kalwarii Zebrzydowskiej -
  • Grzegorz Pietruszewski - kierownik działu administracyjno - gospodarczego „Społem” PSS w Sochaczewie
  • Ewa Reczek - prezes Zarządu Beskidzkiego Banku Spółdzielczego w Bielsku - Białej
  • Henryk Świeczkowski - prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Starogardzie Gdańskim
  • Piotr Zasuń - prezes Zarządu „Społem” PSS w Kaliszu

Laureaci "Prymusa" w 2014 r.

 

    • Stefan Batory - Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Kolbuszowej
    • Zofia Graj - Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Brennej
    • Józef Janeczko - Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Głogówku
    • Hieronim Kobus - „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Garwolinie
    • Teresa Kośmicka - Spółdzielnia Produkcji Rolnej „Agrofirma” Skórzewo
    • Jerzy Łagan - Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Jaworznie
    • Wiesława Podoska - „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Sochaczewie
    • Barbara Przybylak - Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” w Poznaniu
    • Ireneusz Schiller - Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” w Poznaniu
    • Stanisław Sierputowski - Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Energetyka” w Warszawie


 

 

Laureaci "Prymusa" w 2013 r.

  • Henryk Bazan - Gminna Spółdzielnia ,,Samopomoc Chłopska” w Leżajsku
  • Grzegorz Błędowski - Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska” w Kodrębie
  • Sławomir Chmielak - Polski Bank Spółdzielczy w Wyszkowie
  • Aneta Englot - Spółdzielnia Socjalna KONAR w Tarnobrzegu
  • Barbara Jadwiga Kałamała - Spółdzielnia Usługowo – Handlowa „Jedność” w Bieruniu
  • Bogdan Krężlewski - Gminna Spółdzielnia ,,Samopomoc Chłopska” w Tomaszowie Mazowieckim
  • Józef Lach - Gminna Spółdzielnia ,,Samopomoc Chłopska” w Rajczy
  • Józef Łopuch - Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Miechowice
  • Kazimierz Małecki - Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Sławnie
  • Ryszard Płusa - Spółdzielnia Usług Techniczno – Handlowych i Wdrożeń „Orpel”
  • Kazimierz Sala - Gminna Spółdzielnia ,,Samopomoc Chłopska” w Głogowie Małopolskim
  • Józefa Sordyl - Małopolska Spółdzielnia Handlowa „Wizan”
  • Jacek Staciwa - Krajowy Związek Rewizyjny Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych
  • Surdykowski Zygmunt Wacław - Lubawska Spółdzielnia Producentów Trzody „LUB - TUCZ”
  • Romuald Tkaczuk - Spółdzielnia Rolniczo - Spożywcza „Jedność” w Ciechanowcu
  • Tomasz Arkadiusz Warzecha - Gminna Spółdzielnia ,,Samopomoc Chłopska” w Chełmku
  • Janusz Wesołowski - Spółdzielcza Agrofirma Plebanka

  • Zenona Zalewska - Bank Spółdzielczy w Zambrowie


Laureaci "Prymusa" w 2012 r.

  1. Joanna Brzozowska - Kierownik Agencji Rozwoju i Promocji Spółdzielczości ZLSP w Krakowie
  2. Jadwiga Kotkowska - Dyrektor Delegatury Regionalnej ZLSP w Kielcach
  3. Franciszek Krupa - długoletni prezes Spółdzielni Kółek Rolniczych w Gliwicach
  4. Zdzisław Mendak - zastępca prezesa Zarządu Krajowego Związku Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych
  5. Kamila Orłowska - Dyrektor Biura Zarządu ZLSP i Delegatury Regionalnej ZLSP w Warszawie
  6. Ewa Parzych - prezes Zarządu Dębieckiej SM w Poznaniu
  7. Jadwiga Pawłowska Radecka - Kierownik Administracyjny Osiedla „Idzikowskiego” w Warszawie
  8. Edward Stawny - prezes Zarządu Rejowego Związku Lustracyjnego Spółdzielni Produkcji Rolnej w Chodzieży


Laureaci "Prymusa" w 2011 r.

  1. Sławomir Białucha – ze Spółdzielni Pracy Kominiarzy w Toruniu
  2. Jacek Figurski – z Zakładów Aparatury Elektromedycznej i Precyzyjnej ZALIMP SP w Warszawie
  3. Wiktor Kolbowicz – z Kliniki Uzdrowiskowej ,,Pod Tężniami" Spółdzielni Usług Medycznych w Ciechocinku
  4. Witold Koćwin – z Międzybranżowego Związku Spółdzielczości z/s w Czestochowie
  5. Wirginia Kłosek – ze ,,Społem" Siemianowickiej Spółdzielni Spożywców
  6. Hanna Lemanowicz – z Gminnej Spółdzielni ,,Samopomoc Chłopska" w Nidzicy
  7. Janusz Mikuszewski – z Handlowej Spółdzielni Pracy MNISZTWO w Cieszynie
  8. Franciszek Miśków – z Opolskiego Związku Rewizyjnego Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych w Opolu
  9. Maria Jolanta Nowak – z Gminnej Spółdzielni ,,Samopomoc Chłopska" w Kobierzycach
  10. Zdzisław Pitry – ze Spółdzielni Pracy ŻYWCZANKA w Żywcu
  11. Tadeusz Presz – z Gminnej Spółdzielni ,,Samopomoc Chłopska" w Jarosławiu
  12. Anna Różycka – z Gminnej Spółdzielni ,,Samopomoc Chłopska" w Strzyżowie
  13. Mirosława Wieczorek – z Małopolskiej Spółdzielni Handlowej ,,WIZAN" w Andrychowie
  14. Jan Wieliczko – ze Spółdzielni Pracy ,,AGROBUD" we Wrocławiu
  15. Marcin Wnorowski – z ,,PRO-ARTE" Spółdzielni Architektów w Warszawie