Oficjalna strona Krajowej Rady Spółdzielczej  |  ogólnopolski portal spółdzielczy KRS 03 KRS 04 KRS 05  KRS 06 KRS 07   

Get Adobe Flash player

folklor

 

Krajowa Rada Spółdzielcza  od 2001 r. organizuje Festiwal Spółdzielczych Zespołów Artystycznych „Tęcza Polska”. Jest to największa i najpiękniejsza impreza ruchu spółdzielczego, w której corocznie bierze udział ok. 30 zespołów z kraju i z zagranicy (m.in. z Białorusi, Litwy, Łotwy, Rumunii, Rosji, Słowacji, Węgier). Zespoły te są tworzone przez wielopokoleniowe rodziny spółdzielcze, niekiedy przez pracowników jednego zakładu. Artyści sami dobierają swój repertuar, doskonalą warsztat muzyczny, szyją stroje, piszą teksty piosenek. Niektórzy odnieśli już sukcesy na różnych festiwalach w Polsce i w Europie. Spotkanie w Polanicy jest dla nich wielkim wydarzeniem, podczas którego mogą poznać się nawzajem i skonfrontować własne możliwości, poznać folklor region ów Europy oraz formy działalności spółdzielczych animatorów kultury.

Krajowa Rada Spółdzielcza podejmując się organizacji tej imprezy pragnie przybliżyć społeczeństwu dorobek spółdzielczości w dziedzinie kultury. Przegląd jest doskonałą okazją do przypomnienia o celach i zadaniach spółdzielczości, która od 150 lat jest ważnym elementem życia gospodarczego i stwarza możliwości działania wszystkim, nie tylko ludziom z wielkim kapitałem.

 

Złote Dzieci ze Spółdzielczego Domu Kultury w LegnicyRozdanie nagródZłote Dzieci ze Spółdzielczego Domu Kultury w LegnicyZłote Dzieci ze Spółdzielczego Domu Kultury w Legnicy

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać pod adres:

Krajowa Rada Spółdzielcza, Centrum Informacji i Promocji
ul. Jasna 1, 00-013 Warszawa  z dopiskiem: FESTIWAL tel./fax: 22 828 65 11

 

 

Zasady uczestnictwa w Festiwalu:


  • W Festiwalu uczestniczyć mogą zespoły działające pod patronatem spółdzielczym, grupy wywodzące się ze spółdzielczych domów kultury lub takie których członkowie są członkami spółdzielni. Preferowane są grupy liczące ok. 20 osób, natomiast liczba personelu towarzyszącego zespołowi nie może przekraczać trzech osób (w tym kierowca). Wiąże się to z koniecznością pokrycia przez organizatorów kosztów zakwaterowania oraz wyżywienia wszystkich artystów. Koszt dojazdu do Polanicy-zdroju ponoszą zaproszone zespoły.
  • Komisja kwalifikująca bierze pod uwagę m.in. oryginalność programu, kategorię (zespół taneczny, śpiewaczy, teatralny) oraz region i organizację, jaką reprezentuje zespół. Artyści występujący w poprzednich edycjach Festiwalu mogą wystąpić w tym roku pod warunkiem zmiany repertuaru. Czas występu zespołów krajowych nie może przekroczyć:

25 min - w przypadku spektakli teatralnych i obrzędowych
15 min - w pozostałych przypadkach

 

  • Zgłoszenie powinno zawierać wypełnioną ankietę opis działalności i historię zespołu. Mile widziane nagrania (kasety, płyty CD, video)

 

Festiwalowa galeria:

 

Nasi partnerzy:

Teatr Zdrojowy - Centrum Kultury i Promocji
Miasto Polanica Zdrój
Starostwo Powiatowe w Kłodzku