Zespół Samorządu i Promocji Krajowej Rady Spółdzielczej przyjmuje zgłoszenia kandydatów do tegorocznej, XVI Edycji Konkursu "Samorządowiec Spółdzielca". Jest on przeznaczony dla przedstawicieli samorządów lokalnych i urzędów państwowych, którzy swoimi decyzjami wspierają działalność organizacji spółdzielczych w lokalnych środowiskach i przyczyniają się do umacniania ruchu spółdzielczego. Wnioski przesyłać można do 15 maja 2019 r.  

Organizując ten konkurs po raz pierwszy w 2004 r. Krajowa Rada Spółdzielcza chciała uhonorować samorządowców za życzliwość i docenianie przez nich roli spółdzielczości w regionach. Wychodziła też naprzeciw postulatom organizacji spółdzielczych, które w codziennej działalności spotykały się z przyjazną postawą wielu przedstawicieli samorządu terytorialnego: wójtów, burmistrzów, radnych różnych szczebli oraz przedstawicieli organów władzy państwowej - a nie miały możliwości wyrażenia swojego podziękowania za wsparcie. Honorowy patronat nad Konkursem od samego początku objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, a jego przedstawiciele co roku uczestniczyli w uroczystym nadaniu tytułów „Samorządowiec - Spółdzielca”. Początkowo konkurs ten organizowany był w pierwszym kwartale roku, natomiast obecnie jego rozstrzygnięcie ma miejsce podczas centralnych obchodów Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości. W bieżącym roku uroczystość z tej okazji odbędzie się 3 lipca br.

Wnioski o przyznanie przedstawicielom samorządów tytułu „Samorządowiec-Spółdzielca” spółdzielnie mogą kierować do nas bezpośrednio - bez konieczności uzyskania rekomendacji związku zrzeszającego, Uprawnionymi do zgłaszania kandydatów są również spółdzielcze związki rewizyjne i inne organizacje spółdzielcze. 


Zespół Samorządu i Promocji KRS
tel. 22 829 65 11
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

zapisz się do newslettera

ul. Jasna 1
00-013 Warszawa

centrala: tel.: 22 59 64 300
sekretariat: tel.: 22 827 13 16, 22 596 45 00

archiwum: tel. 22 835 12 60, tel. kom. 536 281 663, archiwum@krs.com.pl

Archiwum udziela informacji telefonicznie pn.-pt., godz. 11:00-13:00.

Copyright by Krajowa Rada Spółdzielcza

Projekt i wykonanie