Oficjalna strona Krajowej Rady Spółdzielczej  |  ogólnopolski portal spółdzielczy KRS 03 KRS 04 KRS 05  KRS 06 KRS 07   

Get Adobe Flash player

Spis treści

 

Noc Muzeów -2017 

20 naja noc muzeow

 

Już po raz 14. m.st. Warszawa zorganizowało 20 maja br. Noc Muzeów, która jest imprezą ogólnoeuropejską. Od 7. lat bierze w niej udział Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce. Co roku święto to wygląda inaczej, z różnymi atrakcjami i nowymi ludźmi, którzy nie znali dotychczas tego miejsca, albo z tymi samymi, którzy przychodzą tu kolejny raz, gdyż kochają polską spółdzielczość, szanują i znają jej historie i tradycję.
Wśród ciekawych wydarzeń znalazły się m.in.:
- Wernisaż wystawy „Przydrożne drzewa” artysty Andrzeja Kozłowskiego i wycinankarki Lucyny Kozłowskiej ze Skarżyska Kamiennej, połączony z degustacją miodu pitnego sponsorowanego przez Spółdzielnię Pszczelarską „Apis” z Lublina. Wystawa cieszyła się zainteresowaniem.
- Debata Spółdzielcza „Zrozumieć spółdzielczość”, w której wzięło udział dużo zwiedzających, a na pytania odpowiadali eksperci: prof. Zofia Chyra-Rolicz; dr Krzysztof Lachowski i red. nacz. „Społemowiec Warszawski” Dariusz Gierycz, który wygłosił również wykład pt. „Sensacyjna historia Społem”.
Atrakcją Nocy Muzeów był darmowy kiermasz gadżetów dla zwiedzających, różne książki i czasopisma. Można też było spróbować smacznych jabłek ze Spółdzielni Ogrodniczej w Grójcu i krówek z Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej i Nadsańskiego Banku Spółdzielczego; wypić kawę lub herbatę i zjeść gratis ciasteczka z pracowni cukierniczej „Raj – Plus”.
Spółdzielnia „Gromada” oferowała zaś tanie wakacje w luksusowych wioskach na Riwierze Weneckiej, Sardynii i w Chorwacji.
Drodzy wielbiciele spółdzielczości – do zobaczenia za rok !
Op. Danuta Twardowska.

DSCF1238 DSCF1242

DSCF1275

DSCF1333