Oficjalna strona Krajowej Rady Spółdzielczej  |  ogólnopolski portal spółdzielczy KRS 03 KRS 04 KRS 05  KRS 06 KRS 07   

Get Adobe Flash player

Programu „TOP100 Innowatorzy Gospodarki” ma celu wsparcie odbycia stażu przez pracowników przedsiębiorstw w zagranicznych jednostkach naukowych lub w przedsiębiorstwach posiadających doświadczenie w prowadzeniu działalności badawczo-rozwojowej.

Zbliżenie nauki i gospodarki
Zintensyfikowanie współpracy między naukowcami i przedsiębiorcami to jeden z naszych najważniejszych postulatów. Nie ma bowiem możliwości rozwoju polskiej gospodarki bez wykorzystania dorobku naukowców – wskazuje dr Piotr Dardziński, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dwie ustawy o innowacyjności, zapewniające przedsiębiorcom ulgi podatkowe na działalność badawczo-rozwojową i uruchomiony program „TOP100 Innowatorzy Gospodarki” to tylko niektóre z przykładów działań MNiSW, które mają za zadanie zbliżyć do siebie naukę i gospodarkę – podkreśla Wiceminister.

Staże w zagranicznych jednostkach naukowych lub przedsiębiorstwach
Program „TOP100 Innowatorzy Gospodarki” ma wspierać proces zarządzania badaniami naukowymi oraz komercjalizację wyników prac B+R. Pracownicy i osoby współpracujące z przedsiębiorstwami biorącymi udział w programie będą mogły odbyć staż w zagranicznych jednostkach naukowych (np. Fraunhofer, TNO, VTT) lub u zagranicznych przedsiębiorców posiadających doświadczenie w prowadzeniu działalności badawczo-rozwojowej oraz komercjalizacji jej wyników. Staże powinny być tak dobrane, by umożliwić stażystom pracę nad projektami badawczymi lub projektami wdrożeniowymi w charakterze członków zespołów do spraw wdrożenia, zgodnie z zasadą „learning by doing”.

Jak informuje MNiSW staże mogą odbywać się na dwóch poziomach:
1. podstawowym – obejmującym rozwój podstawowych umiejętności i kompetencji z zakresu zarządzania projektami badawczymi i ich komercjalizacji – czas trwania do 2 miesięcy,
2. zaawansowanym – obejmującym rozwój określonych umiejętności i kompetencji z zakresu zarządzania projektami badawczymi i ich komercjalizacji – czas trwania od 2 do 6 miesięcy.

Beneficjenci i budżet Programu. Nabór wniosków.
O przyznanie środków finansowych w ramach Programu „TOP100 Innowatorzy Gospodarki” mogą ubiegać się podmioty, posiadające osobowość prawną i niebędące jednostkami naukowymi, a wśród nich:
1. przedsiębiorstwa, w szczególności posiadające status centrum badawczo-rozwojowego;
2. współpracujące na podstawie umowy albo listu intencyjnego z jednostką naukową lub zagranicznym przedsiębiorcą posiadającym doświadczenie w prowadzeniu działalności badawczo–rozwojowej oraz komercjalizacji jej wyników.

Miejsce realizacji stażu zagranicznego samodzielnie określi przedsiębiorca delegujący stażystę.

Budżet programu wynosi 15 319 000 zł. Nabór wniosków w ramach programu prowadzony jest w trybie ciągłym do 31 października 2020 r. albo do wyczerpania środków programu.

Więcej informacji o Programie oraz dokumentację wnioskowania o wsparcie znajdą Państwo na stronach internetowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego www.nauka.gov.pl

Informacja o Programie TOP100 Innowatorzy Gospodarki 

Nabór wniosków – warunki konkursu i dokumentacja 

Bliższe informacje o konkursie można uzyskać w Departamencie Innowacji i Rozwoju MNiSW pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt z Departamentem Innowacji i Rozwoju MNiSW