Oficjalna strona Krajowej Rady Spółdzielczej  |  ogólnopolski portal spółdzielczy KRS 03 KRS 04 KRS 05  KRS 06 KRS 07   

Get Adobe Flash player

Spis treści

Jedna z najważniejszych w polskim środowisku spółdzielczym nagród, ustanowiona w 1999 r. z inicjatywy redakcji "Tęczy Polskiej". Przyznawana jest corocznie najlepszym spółdzielcom, wnoszącym wymierny wkład w rozwój spółdzielczości w regionie i w kraju, oraz kształtującym jej pozytywny obraz na rynku polskim i zagranicznym.

 

Kandydaci do tego honorowego tytułu powinni legitymować się spełnieniem następujących wymogów:

  • Umiejętnie wprowadzać i stosować nowoczesne, innowacyjne technologie produkcji, usług i marketingu oraz zarządzania
  • Legitymować się dobrą sytuacją finansową spółdzielni, którą kierują, wysoką rentownością działalności gospodarczej, sumiennym regulowaniem należności wobec partnerów gospodarczych, skarbu państwa i załogi
  • Systematycznie inwestować w rozwój spółdzielczości
  • Tworzyć nowe miejsca pracy
  • Stwarzać dobre, stabilne warunki pracy i płacy oraz warunki socjalne zatrudnionym pracownikom
  • Legitymować się pozytywną oceną polustracyjną.
  • Uregulowane składki na Krajową Radę Spółdzielczą
  • Prenumerata magazynu "Tęcza Polska"

 

Wymagane jest dobre udokumentowanie wniosku poprzez załączenie dokumentów potwierdzających działalność i zasługi danego kandydata. Wnioski przyjmowane są w Centrum Promocji Spółdzielczości, a ich rozpatrzeniem zajmuje się Kapituła Konkursu "Menedżer-Spółdzielca".

 

Oprócz honorowego tytułu "Menedżera-Spółdzielcy", laureaci otrzymują również pamiątkowe statuetki. Ich wręczanie stało się już tradycją dorocznych imprez spółdzielczych w Polsce (m.in. obchodów Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości oraz Krajowych Targów Spółdzielczych). Ma formę uroczystej gali z udziałem najwyższych władz państwowych (W latach 2000 i 2002 wręczał je Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski, w 2003 r. Marszałek Senatu RP Longin Pastusiak, w 2004 r. wicepremier Izabela Jaruga-Nowacka).

 

Wnioski o przyznanie honorowego tytułu "Menedżer-Spółdzielca" prosimy kierować pod adres:

Zespół Samorządu i Promocji KRS, ul Jasna 1,
pokój 211, 00-013 Warszawa
lub drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


 

Honorowy tytuł "Menedżer Spółdzielca" w 2015 r. otrzymali:

  • Edmund Borawski, prezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w Grajewie
  • Antoni Tomasz Chełmiński, prezes Zarządu Pierwszej Wojskowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Warszawie
  • Stanisław Chwiej, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Nisku
  • Adam Jan Dudek, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej
  • Grzegorz Engelbrecht z Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Energetyka” w Warszawie
  • Kazimierz Góra, wiceprezes Zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego
  • Grzegorz Gratkowski, prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Zacisze” w Zielonej Górze”
  • Andrzej Grzybek, wiceprezes Zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego
  • Józef Lach, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Rajczy
  • Marian Łaciak, prezes Zarządu „Społem” Tarnowskiej Spółdzielni Spożywców w Tarnowie
  • Anna Machała ze Spółdzielni Mieszkaniowej w Płocku
  • Hanna Malczyńska, prezes Zarządu Spółdzielni Pracy MPW Med Instruments w Warszawie
  • Andrzej Mirosławski, prezes Zarządu Spółdzielni Produkcyjno - Handlowej „Mestwin” w Kartuzach
  • Maria Jolanta Nowak, prezes Zarządu GS „S.Ch.” w Kobierzycach
  • Bernard Radlok, prezes Zarządu RSP w Kuniowie
  • Aleksandra Styn, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Pucku
  • Lucjan Waśko, prezes Zarządu Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskiej SOPEX w Krośnie

 

"Menedżer Spółdzielca" w 2014 r.:

 

  • Jan Grabowiecki - Spółdzielnia Mieszkaniowa ROW w Wodzisławiu Śląskim
  • Henryk Janasek - Bank Spółdzielczy w Koninie
  • Ryszard Jaśkowski - Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców „Społem” w Warszawie
  • Zygfryd Jureczka - Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Gorzycach
  • Marek Knapik - Chemiczno-Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy ESPEFA w Krakowie
  • Jerzy Kruk - Spółdzielnia Mieszkaniowa „Metalowiec” we Wrocławiu
  • Marian Matejczuk - Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna „Promień”  w Ogrodzonej
  • Ewa Nestorowicz - Spółdzielnia Ogrodniczo-Pszczelarska SOPSAN w Sanoku
  • Helena Pośpieszyńska - Spółdzielnia Budowlano – Mieszkaniowa „Imielin” w Warszawie
  • Zbigniew Rewkowski - „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Szczecinie
  • Jolanta Rybarczyk - Spółdzielnia Budowlano - Mieszkaniowa „Batory” w Warszawie
  • Kazimierz Sala - Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Głogowie Małopolskim
  • Józef Wierzchowski - Młodzieżowa Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „PATRONAT-3” w Piasecznie

 

 

"Menedżer-Spółdzielca" w 2013 r.:

 

  • Tadeusz Badach - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie
  • Kazimierz Czapiewski - Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rzecko
  • Stanisław Grodecki - Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Medyce
  • Jan Grzesiek - Bank Spółdzielczy w Jarocinie
  • Zbigniew Herzberg - Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Olszewka
  • Marek Juszkiewicz - Małopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych Tarnowie
  • Krzysztof Kajko - Bank Spółdzielczy w Kolnie
  • Krzysztof Kleczka - Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Obrońców Pokoju w Gliwicach
  • Stanisław Kolanus - Spółdzielnia Mieszkaniowa „Śródmieście” w Gliwicach
  • Karol Nogowczyk - Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Wiśle
  • Stanisław Sierant - Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kurdwanów Nowy” w Krakowie
  • Andrzej Szwejkowski - Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie
  • Andrzej Przebierowski - Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kryłów
  • Maria Wawrzaszek - Gruszka - Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Zamościu
  • Karol Włodarczak - Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Głogowie

 

"Menedżer-Spółdzielca" w 2012 r.:

  1. Jerzy Marian Abram – prezes Zarządu Spółdzielni Rękodzieła Ludowego i Artystycznego „Koronka - Bobowa"
  2. Edward Biernacki – prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Wieliczce
  3. Ewa Budna – Zastępca Prezesa Zarządu SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu
  4. Henryk Hołysz – prezes Zarządu Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Wietlinie III
  5. Władysław Klażyński – prezes Zarządu banku Spółdzielczego w Skierniewicach
  6. Daniel Kolinko – prezes  Zarządu SM w Dzierżnoniowie
  7. Jerzy Kraśniewski – prezes Zarządu „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Feniks” we Wrocławiu
  8. Jerzy Niedźwiecki – prezes Zarządu „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Lidzbarku Warmińskim
  9. Wiktor Nowakowski – przewodniczący Rady Nadzorczej BS  w Leśnicy z siedzibą w Strzelcach Opolskich
  10. Ryszard Palmąka – zastępca Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Namysłowie
  11. Grzegorz Poznański – prezes Zarządu „Społem„ Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Jedność” w Lubartowie
  12. Mirosław Rainko – prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Szczuczynie
  13. Grażyna Anna Raniewicz – Lis - prezes Zarządu „Społem” Poznańskiej Spółdzielni Spożywców w Poznaniu
  14. Kazimierz Rybarz – prezes Zarządu Spółdzielni  Kółek Rolniczych w Gorzycach
  15. Janusz Sienkiewicz – prezes Zarządu SM „Gocław – Lotnisko” w Warszawie
  16. Danuta Szafrańska – prezes Zarządu „Społem” Poznańskiej Spółdzielni Spożywców w Śremie
  17. Władysław Wolak – przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Gliwicach
  18. Ryszard Zych – prezes Zarządu Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Wilamowej



 

Honorowy tytuł "Menedżer-Spółdzielca" w 2011 roku otrzymali:

  1. Halina Choroś - z Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Łomiankach
  2. Elżbieta Ceglarek - z Banku Spółdzielczego w Raciborzu
  3. Zenon Choja - z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kaliszu
  4. Mieczysław Dąbrowski - z Powszechnej Spółdzielni Spożywców ,,Społem" w Białymstoku
  5. Barbara Goszczyńska - z Gminnej Spółdzielni ,,Samopomoc Chłopska" w Staszowie
  6. Jan Gapski - z Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu
  7. Grażyna Hrycan - z Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej ,,ZWAR" w Warszawie
  8. Kazimierz Jankowski - z Spółdzielni Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego w Białymstoku
  9. Piotr Kłodziński - z Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej Energetyka w Warszawie
  10. Mirosław Kaszkur - z Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Starej Kamienicy
  11. Zbigniew Lekston - z Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej
  12. Ryszard Mach - ze Spółdzielni STW w Bolesławcu
  13. Stanisław Maciejewski - ze Spółdzielni Sanatoryjno-Wypoczynkowej "LECH" w Kołobrzegu
  14. Marek W. Magdziarz - ze Spółdzielni Mieszkaniowo BUDOWLANI w Bydgoszczy
  15. Maria Preneta - z Krakowskiego Banku Spółdzielczego
  16. Franciszek Pawłowski - z Gminnej Spółdzielni ,,Samopomoc Chłopska" w Wydminach
  17. Kazimierz Samojluk - z Gminnej Spółdzielni ,,Samopomoc Chłopska"w Szczytnie
  18. Zbigniew Sokół - z Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Bydgoszczy
  19. Wacław Słaby - z Powszechnej Spółdzielni Spożywców ,,Społem" w Katowicach
  20. Jan Swadźba - z Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej PRZEŁOM w Mikołowie z siedzibą w Bujakowie
  21. Jerzy Woszczyk - z Warszawskiej Spółdzielni Handlowej FALA
  22. Władysław Wochna - z Gminnej Spółdzielni ,,Samopomoc Chłopska" w Konecku
  23. Zdzisław Zatorski - z O.W.S. Spółdzielni produkcyjnej Elementów Zabezpieczających w Krakowie,
  24. Bogdan Zaremba - z Gminnej Spółdzielni ,,Samopomoc Chłopska" w Siemiatyczach