Oficjalna strona Krajowej Rady Spółdzielczej  |  ogólnopolski portal spółdzielczy KRS 03 KRS 04 KRS 05  KRS 06 KRS 07   

Get Adobe Flash player

Poza tym, w numerze poruszamy problem trudnej sytuacji  tzw. spółdzielni "popegeerowskich", które z dniem 9 września 2018 r. przestały funkcjonować na mocy nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Zamieszczamy pismo Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju będące głosem w tej sprawie. Resort Inwestycji i Rozwoju wypowiedział się także na temat przypadków nieuczciwego głosowania na walnych zgromadzeniach spółdzielni mieszkaniowych za pośrednictwem pełnomocników posługujących się pełnomocnictwami "in blanco" - odpowiedź została udzielona na prośbę członków Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrżębiu-Zdroju. Jawność w spółdzielniach mieszkaniowych okazała się sprzeczna z postanowieniami RODO - prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, dr Edyta Bielak-Jooma zaapelowała do ministra infrastruktury w sprawie podjęcia działań zmierzających do zmiany brzmienia art. 30 Prawa społdzielczego - o czym także przypominamy w numerze. Poza tym w cyklu "Paragraf Spółdzielczy" - Prokura w praktyce, "Vademecum Księgowego" - Druk Rachunek Zysków i Strat. GZM - Partycypacja w kosztach utrzymania dźwigu będącego częścią nieruchomości wspólnej przez osoby posiadające różne tytuły prawne do lokali w nieruchomości. Ciekawostki prawne - Środki odwoławcze w procesie cywilnym - apelacja 

okluty192  

Jednocześnie zachęcamy wszystkie spółdzielnie do prenumeraty Miesięcznika Spółdzielczego "Tęcza Polska" w 2019 roku.  Koszty prenumeraty nie zmieniły się  - 63 zł brutto na rok.

DRUK ZAMÓWIENIA

Jednocześnie informujemy Spółdzielnie, które posiadają prenumeratę „Tęczy Polskiej” za 2018 r. że na 2019 r. prenumerata zostanie odnowiona automatycznie, bez konieczności przysyłania do nas wypełnionego druku zamówienia. Natomiast wszystkie Spółdzielnie, które chciałyby zrezygnować z otrzymywania „Tęczy Polskiej” prosimy o zgłaszanie rezygnacji na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do 30 stycznia 2019 r.