Zapraszamy spółdzielnie socjalne, spółdzielnie pracy oraz spółdzielnie inwalidów i niewidomych do zapoznania się z zasadami konkursu o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020Celem konkursu jest wyróżnienie podmiotów z powodzeniem łączących działalność ekonomiczną ze społecznym zaangażowaniem, a przyznane certyfikaty przyczynią się do budowy marki tych podmiotów, jak i całego sektora ekonomii społecznej.

Konkurs ogłoszono w ramach współfinansowanego ze środków unijnych projektu pn. „System certyfikacji znakami jakości dla podmiotów ekonomii społecznej i jednostek samorządu terytorialnego”, realizowanego w partnerstwie przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (lider partnerstwa) oraz Bank Gospodarstwa Krajowego i Europejski Dom Spotkań - Fundację Nowy Staw (partnerzy). 

 

Certyfikaty zostaną przyznane w pięciu kategoriach:

  1. Debiut roku
  2. Najlepszy pracodawca
  3. Sukces rynkowy
  4. Przedsięwzięcie PES współfinansowane z środków zwrotnych EFS
  5. Społecznie odpowiedzialny samorząd

Kategorie I-IV dedykowane są dla podmiotów ekonomii społecznej. W ostatniej kategorii wybrane zostaną samorządy (powiat, gmina), które w sposób wyróżniający się wspierają ekonomię społeczną oraz propagują idee spójności i solidarności społecznej.

Za zajęcie 1-3 miejsca w kategoriach I-IV przewidziano pakiety wsparcia o wartości 10 000 zł oraz możliwość wzięcia udziału w targach branżowych, natomiast za przyznanie certyfikatu znaku jakości – pakiet wsparcia o wartości 3 000 zł. Dla laureatów (miejsca 1-3) w kategoriach I-V przewidziano możliwość wzięcia udziału w zagranicznej wizycie studyjnej.

Uroczyste wręczenie nagród zaplanowano podczas IV Ogólnopolskiego Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej (23-24.06.2020 r.).

Regulamin konkursu, formularze zgłoszeniowe, jak i wszelkie szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa: https://www.znakjakosci.mrpips.gov.pl/ 

Informacje można też uzyskać telefonicznie pod numerem (22) 475 83 38  (w godz. 9:00 – 14:00) lub mailowo pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Formularze zgłoszeniowe można składać do 27 marca 2020 r.

 

 


UWAGA!

 

Informujemy, że w związku ze stanem epidemii Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedłużył termin składania wniosków o certyfikat Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020 do 31 lipca 2020 r.

Zainteresowanych udziałem w Konkursie zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu oraz wypełnienia formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami za pomocą generatora wniosków, dostępnego na stronie: https://www.znakjakosci.mrpips.gov.pl/

Poniżej informacja przesłana przez MRPiPS. Zapraszamy do udziału!

 

 

KONTAKT

Krajowa Rada Spółdzielcza
ul. Jasna 1
00-013 Warszawa

e-mail: krs@krs.com.pl
sekretariat tel.: 22 827 13 16, 22 59 64 500

centrala tel.: 22 59 64 300

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30.

 

Kontakt z Archiwum Krajowej Rady Spółdzielczej:
tel. kom. 536 281 663
e-mail: archiwum@krs.com.pl
Archiwum udziela informacji telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach: 11:00 - 13:00.

ARCHWIWUM KRS NIECZYNNE od 8 do 19 lipca br.

 

PARTNERZY

 

 

   

 

Copyright by Krajowa Rada Spółdzielcza

Projekt i wykonanie