Szkolenia w ramach projektu KRS „Podniesienie konkurencyjności gospodarstw rolnych poprzez zrzeszanie się rolników ze szczególnym uwzględnieniem formy spółdzielczej” będą realizowane od 15 października br. do 31 października 2013 jako kontynuacja dotychczasowych, intensywnych w ciągu ostatnich 5 lat działań szkoleniowo-doradczych i wydawniczych KRS w zakresie gospodarczego organizowania się rolników. Projekt realizowany jest w ramach działania „Szkolenia zawodowe dla osób zatrudnionych w rolnictwie i leśnictwie” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, wdrażanego przez Fundację Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA. Instytucja Zarządzająca PROW: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Koszty realizacji projektu refundowane są w 100% ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich i budżetu państwa.
Głównymi działaniami projektu są:
- Przygotowanie materiałów szkoleniowych, tj. broszury szkoleniowo-informacyjnej pt. „Podniesienie konkurencyjności gospodarstw rolnych poprzez zrzeszanie się rolników ze szczególnym uwzględnieniem formy spółdzielczej” (prezentującej: spółdzielczość rolniczą w krajach UE i w Polsce oraz ujęcie praktyczne zasad tworzenia i funkcjonowania grup producentów rolnych),
- Zorganizowanie i przeprowadzenie 210 jednodniowych szkoleń na terenie całego kraju, dotyczących podnoszenia konkurencyjności gospodarstw rolnych poprzez zrzeszanie się rolników w grupy producenckie, ze szczególnym uwzględnieniem formy spółdzielczej – na wzór dobrze zorganizowanych rolników w tzw. „starych krajach” UE-15.
Udział w szkoleniach jest dla rolników bezpłatny. Poza prowadzeniem wykładów, KRS zapewnia również bezpłatne materiały szkoleniowe i poczęstunek. Celem zapewnienia dostępu wszystkim zainteresowanym wzięciem udziału, szkolenia będą organizowane głównie na poziomie gmin i powiatów. Szczegółowe informacje będą zamieszczane na stronie internetowej Krajowej Rady Spółdzielczej w zakładce dotyczącej grup producentów rolnych.
Wszystkich zainteresowanych, zarówno producentów rolnych chcących wziąć udział w szkoleniu, jak i podmioty oraz osoby chcące podjąć współpracę w zakresie przygotowania i realizacji szkoleń (m.in. przeprowadzenie naboru uczestników, zapewnienie wyżywienia, wynajęcie sali na szkolenie), zapraszamy do dokonywania zgłoszeń: telefonicznie faksem, emailem lub listownie na podane poniżej dane kontaktowe. Załączamy zasady organizowania i realizacji szkoleń oraz ramowy program szkoleń.
DO POBRANIA:
Zasady organizowania i realizacji szkoleń
Program ramowy szkolenia
Informacja o projekcie
Kierownik Projektu: Zdzisław Gumkowski tel. 22 828 65 12, e-mail:
Konsultacje: Marcin Martynowski tel./fax 22 827 41 74, e-mail: