Od kilkunastu już lat spółdzielczość zaznacza swoją obecność na spotkaniach przywódców najwyżej rozwiniętych państw świata zwanych G20. W związku ze zbliżającym się taki spotkaniem w październiku tego roku w Rzymie, Międzynarodowy Związek Spółdzielczy powołał Grupę Roboczą „MZS G20”, której zadaniem będzie przedyskutowanie i opracowanie zaleceń politycznych, przekazanych następnie przywódcom G20 do rozważenia, przyjęcia i wdrożenia.

Grupa będzie pracować w ramach stałych grup zadaniowych B20 i C20 łączących przedstawicieli biznesu i społeczeństw obywatelskich państw G20. Wspomagać ją będzie Włoski Sojusz Spółdzielczy.

Podczas pierwszego spotkania, które odbyło się 23 marca, członkowie Grupy powołali na przewodniczącego Howarda Brodsky'ego, prezesa wielkiej spółdzielni doradztwa biznesowego CCA Global Partners ze Stanów Zjednoczonych. Rola spółdzielni jest kluczowa obecnie, kiedy świat przeżywa pandemię. Spółdzielnie są niezwykle ważne i znaczące dla ludzi na całym świecie, jednak tak niewiele wiadomo o nich i o tym, co robią. Dlatego też udział w spotkaniach G20 jest dla nas bardzo dobrym momentem, aby podzielić się tym, co robią spółdzielnie i jak rozwiązują niektóre z globalnych wyzwań, które obecnie są coraz poważniejsze, a także jak przyczyniają się do równości i demokratycznego głosu dla wszystkich – powiedział H. Brodsky.

W ramach grupy B20 przedstawiciele MZS uczestniczyć będą w podgrupach „Zatrudnienie i Edukacja”, „Energia i efektywne gospodarowanie zasobami”, „Zdrowie i nauki przyrodnicze” oraz „Rada Działania na rzecz Zrównoważonego Rozwoju i Globalnych Sytuacji Kryzysowych”, zaś w ramach grupy C20 w podgrupach „Finanse”, „Agenda 2030 i zrównoważony rozwój”, „Zdrowie na świecie”, „Klimat, Bioróżnorodność i Transformacja Ekologiczna”, „Obywatelstwo globalne i edukacja”, „Przeciwdziałanie korupcji”, „Digitalizacja” i „Gender”.

KONTAKT

Krajowa Rada Spółdzielcza
ul. Jasna 1
00-013 Warszawa

e-mail: krs@krs.com.pl
sekretariat tel.: 22 827 13 16, 22 59 64 500

centrala tel.: 22 59 64 300

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30.

 

Kontakt z Archiwum Krajowej Rady Spółdzielczej:
tel. kom. 536 281 663
e-mail: archiwum@krs.com.pl
Archiwum udziela informacji telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach: 11:00 - 13:00.

ARCHWIWUM KRS NIECZYNNE od 8 do 19 lipca br.

 

PARTNERZY

 

 

   

 

Copyright by Krajowa Rada Spółdzielcza

Projekt i wykonanie