Międzynarodowy Związek Spółdzielczy poinformował o powołaniu specjalnego funduszu na zaspokojenie potrzeb zdrowotnych i zapewnienie środków do życia w Indiach i Nepalu. Jak stwierdza w wydanej odezwie do organizacji członkowskich:

Indie i Nepal doświadczają bezprecedensowego wzrostu liczby zakażeń i zgonów spowodowanych wirusem COVID-19. Spółdzielnie i ich członkowie nie są odporni na skutki pandemii. Straciliśmy wielu zasłużonych spółdzielców, ucierpiało zdrowie, życie i środki egzystencji członków spółdzielni i ich rodzin, a działalność spółdzielni została zakłócona.

 

Nawet w tych tragicznych czasach spółdzielnie zjednoczyły się, aby wspierać swoich członków i ich społeczności. W celu koordynowania międzynarodowych działań solidarnościowych, MZS utworzyła fundusz „Spółdzielnie zwalczają Covid-19", na który można przekazywać darowizny. Biuro Regionalne MZS dla Azji i Oceanu Spokojnego (ICA-AP) będzie współpracować z Krajowym Związkiem Spółdzielczym Indii (NCUI) oraz Krajową Federacją Spółdzielczą Nepalu, aby przekazywać Wasze wpłaty spółdzielniom oraz tym, którzy pracują na rzecz wspierania spółdzielni i ich członków. Istnieje również zapotrzebowanie na pomoc rzeczową. Jeśli chcielibyście wysłać koncentratory tlenu, oksymetry, zestawy PPE, leki i inne materiały, prosimy o kontakt. Ważne są również Wasze życzenia! Razem spółdzielnie mogą zwalczyć COVID-19!

 

Wyrażamy naszą serdeczną wdzięczność za Waszą troskę i okazane w porę wsparcie w solidarności z innymi spółdzielcami w Indiach i Nepalu.

Wszystkich pragnących przekazać naszym przyjaciołom, spółdzielcom z Indii I Nepalu, pomoc finansową, rzeczową czy wyrazy wsparcia, prosimy o kontakt z KRS. Warto przy okazji wspomnieć, że jeszcze pod koniec zeszłego roku KRS zwróciła się do MZS o zorganizowanie podobnej akcji pomocy dla spółdzielców z Haiti, również dramatycznie dotkniętych kryzysem Covid-19. Niestety, jak dotąd – ze względu na brak wystarczających informacji ze strony właściwej organizacji haitańskiej oraz Biura Regionalnego MZS dla Ameryk – nie udało się do tego doprowadzić.

KONTAKT

Krajowa Rada Spółdzielcza
ul. Jasna 1
00-013 Warszawa

e-mail: krs@krs.com.pl
sekretariat tel.: 22 827 13 16, 22 59 64 500

centrala tel.: 22 59 64 300

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30.

 

Kontakt z Archiwum Krajowej Rady Spółdzielczej:
tel. kom. 536 281 663
e-mail: archiwum@krs.com.pl
Archiwum udziela informacji telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach: 11:00 - 13:00.

ARCHWIWUM KRS NIECZYNNE od 8 do 19 lipca br.

 

PARTNERZY

 

 

   

 

Copyright by Krajowa Rada Spółdzielcza

Projekt i wykonanie