Spółdzielczy Instytut Badawczy w Warszawie filia w Rzeszowie wraz z Instytutem Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego mają zaszczyt zaprosić do udziału w projekcie edukacyjnym „Bądź Spółdzielcą w swojej szkole”. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Celem projektu jest poszerzenie wiedzy oraz umiejętności uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, a także propagowanie postaw proprzedsiębiorczych realizowanych poprzez działania spółdzielcze, w tym procesów funkcjonowania i rozwoju spółdzielni oraz prowadzenia działalności gospodarczej w okresie realizacji projektu.

Głównymi odbiorcami projektu są uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych z terenów województwa podkarpackiego (ok. 150 uczniów).

W projekcie przewidziano przeprowadzenie warsztatów o tematyce, która wpisuje się w problematykę edukacji ekonomicznej rekomendowaną przez NBP:

1) Oszczędzanie oraz inwestowanie w procesie zarządzania finansami przedsiębiorcy

2) Nowoczesne technologie cyfrowe w działalności spółdzielcy

Ponadto, aktywności w ramach projektu dotyczą również udziału uczniów w konkursach:

  • Indywidualnym -“Wiedzy o spółdzielczości” oraz
  • Grupowym – “Połączmy nasze siły”

Podsumowaniem projektu będzie organizacja konferencji w Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Podczas konferencji przeprowadzone zostaną warsztaty oraz konkurs indywidualny, nastąpi również prezentacja projektów uczniów, nagrodzonych w ramach konkursu grupowego oraz ogłoszeni zwycięscy konkursu indywidulanego . Każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa w konferencji.

Konferencja będzie się odbywać zdalnie.

Zachęcamy do rejestracji za pomocą e-formularza:

https://forms.office.com/r/PwTeKiH9vS

 

AKTUALIZACJA

Z uwagi na prośby Dyrekcji Szkół Podstawowych z woj. podkarpackiego o wydłużenie terminów projektu - przedłużona została rekrutacja do projektu „Bądź Spółdzielca w swojej szkole (do 30.11.2021 włącznie).

Wydłużenie rejestracji jest jednoznaczne z przesunięciem okresu nadsyłania prac konkursowych oraz terminem konferencji zdalnej.

Szczegółowy program konferencji oraz linki do wydarzenia w celu uczestnictwa szkół w grudniowej konferencji zostaną podane w późniejszym terminie.

 

Termin nadsyłania prac konkursowych: 1 grudnia – 8 grudnia.

Prace projektowe należy przesyłać drogą e-mailową, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konferencja zdalna: 17 grudnia br.

 

KONTAKT

Krajowa Rada Spółdzielcza
ul. Jasna 1
00-013 Warszawa

e-mail: krs@krs.com.pl
sekretariat tel.: 22 827 13 16, 22 59 64 500

centrala tel.: 22 59 64 300

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30.

 

Kontakt z Archiwum Krajowej Rady Spółdzielczej:
tel. kom. 536 281 663
e-mail: archiwum@krs.com.pl
Archiwum udziela informacji telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach: 11:00 - 13:00.

ARCHWIWUM KRS NIECZYNNE od 8 do 19 lipca br.

 

PARTNERZY

 

 

   

 

Copyright by Krajowa Rada Spółdzielcza

Projekt i wykonanie