Na zakończenie 2021 roku prezydent Międzynarodowego Związku Spółdzielczego Ariel Guarco opublikował swoje tradycyjne posłanie noworoczne do spółdzielców na świecie.

Drodzy przyjaciele spółdzielcy,

 

Zbliżamy się do końca tego skomplikowanego roku, w którym pandemia nadal wpływała na nasze życie i działalność naszych przedsiębiorstw.

 

Nierówna dystrybucja szczepionek dotyka wiele krajów i pozwala wirusowi umacniać się i pozostawać globalnym zagrożeniem. Ma to wpływ na nasze zdrowie i nasze gospodarki w związku z problemami, z jakimi boryka się wiele rodzin, aby uzyskać dochód, a także trudnościami w zdobywaniu artykułów dla naszych gospodarstw domowych i przerwanymi łańcuchami dostaw.

 

Tymczasem spółdzielnie nadal wykazują naszą odporność, udowadniając, że nasza służba każdej społeczności i całej planecie sprawdziła się przez prawie dwa stulecia. Model biznesowy, który wcielamy w życie, jest jedynym, który jest w stanie odbudować strukturę produkcyjną i wspólnotową, nie pozostawiając nikogo w tyle.

 

Jak powiedzieliśmy w tym roku, kiedy obchodziliśmy nasz dzień [Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości], chcemy odbudować lepiej razem ten świat dotknięty wieloma wyzwaniami społecznymi, ekonomicznymi, zdrowotnymi i środowiskowymi.

 

Pomimo tego trudnego scenariusza, poszerzyliśmy nasze poziomy integracji i nadal wzmacniamy naszą Spółdzielczą Tożsamość, co pokazaliśmy na naszym historycznym 33. Światowym Kongresie Spółdzielczym.

 

W 2022 roku zapraszam każdego z miliarda członków trzech milionów spółdzielni, którzy zamieszkują wszystkie kontynenty, do dalszej współpracy na rzecz sprawiedliwej naprawy na każdym terytorium i w skali globalnej.

 

Proszę Was, abyście nadal dbali o siebie i o nasze społeczności. Życzę Wam szczęśliwego końca roku i początku nowego roku w gronie Waszych rodzin i przyjaciół.

 

Na zdrowie!

 

Ariel Guarco

Prezydent MZS

KONTAKT

Krajowa Rada Spółdzielcza
ul. Jasna 1
00-013 Warszawa

e-mail: krs@krs.com.pl
sekretariat tel.: 22 827 13 16, 22 59 64 500

centrala tel.: 22 59 64 300

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30.

 

Kontakt z Archiwum Krajowej Rady Spółdzielczej:
tel. kom. 536 281 663
e-mail: archiwum@krs.com.pl
Archiwum udziela informacji telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach: 11:00 - 13:00.

ARCHWIWUM KRS NIECZYNNE od 8 do 19 lipca br.

 

PARTNERZY

 

 

   

 

Copyright by Krajowa Rada Spółdzielcza

Projekt i wykonanie