Ta prestiżowa nagroda, przyznawana od czterech lat przez redakcję Tygodnika „Wprost” dla firm, samorządów oraz wybitnych osobowości w poszczególnych regionach Polski trafiła w tym roku do „Społem” PSS Białystok.

Podczas uroczystej Gali, która odbyła się w Białymstoku 29 października br. dyplom i statuetkę „Orła Wprost” odebrał prezes Zarządu „Społem” PSS Białystok, Janusz Kulesza. Przyznanie wyróżnienia było dla Spółdzielni niespodzianką, gdyż to sami organizatorzy typują kandydatów i poszukują informacji o ich działalności - korzystając z dostępnych publicznie źródeł. Białostocka „Społem” została doceniona za dobre wyniki  finansowe i ekonomiczne, solidność płatniczą i transparentność gospodarczą. Spółdzielnia o ponad 120-letniej tradycji jest niekwestionowaną liderką w branży „Społem”, otwierając listę największych i najsilniejszych ekonomicznie spółdzielni w kraju. Od 2011 r. nieprzerwanie legitymuje się też tytułem „Rzetelna Firma”.

Spółdzielnia prowadzi sieć sklepów ogólnospożywczych, posiada także dom handlowy, trzy sklepy z artykułami gospodarstwa domowego, piekarnię, ciastkarnię, masarnię, a także zakład garmażeryjny. W ostatnim czasie rozwija sieć placówek handlowo-gastronomicznych, z możliwością zakupu gotowych - dań także przez kierowców, w okienkach „drive”. Ostatnia tego typu placówka powstała w lipcu br. przy ul. Pogodnej 6 w Białymstoku. Dodać należy, że „Społem” PSS Białystok jest jedyną spółdzielnią, która otrzymała w tym roku „Orła Wprost” w woj. podlaskim. Natomiast laureatkami „Orłów” dla przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej, które „Wprost” przyznaje wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, były spółdzielnie mleczarskie z innych regionów kraju. W styczniu 2019 r., na gali inaugurującej IV edycję „Orłów Wprost” w Kielcach, statuetką uhonorowano Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Chmielniku, w maju br., podczas mazowieckiej gali - OSM Siedlce.

zapisz się do newslettera

ul. Jasna 1
00-013 Warszawa

centrala: tel.: 22 59 64 300
sekretariat: tel.: 22 827 13 16, 22 596 45 00

archiwum: tel. 22 835 12 60, tel. kom. 536 281 663, archiwum@krs.com.pl

Archiwum udziela informacji telefonicznie pn.-pt., godz. 11:00-13:00.

Copyright by Krajowa Rada Spółdzielcza

Projekt i wykonanie