Poniżej przekazujemy informację otrzymaną od Departamentu Mieszkalnictwa w Ministerstwie Rozwoju dotyczącą zwoływania walnych zgromadzeń oraz przeprowadzania przeglądów okresowych stanu technicznego budynków.

Szanowni Państwo,


w związku z epidemią COVID-19 i sygnalizowanymi problemami dotyczącymi przeprowadzania obecnie lub w najbliższym czasie walnych zgromadzeń oraz terminami przeglądów okresowych stanu technicznego budynków przesyłamy następujące informacje dotyczące funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych:


1) W związku z zakażeniami  wirusem SARS-CoV-2, rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego w okresie od dnia 14 marca 2020 r. do odwołania. Mając na uwadze powyższe, ze względu na ochronę życia i zdrowia ludzkiego, walne zgromadzenia w spółdzielniach winny zostać przełożone na późniejszy termin, tj. po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego.


2) W obecnej sytuacji Ministerstwo zamieściło też na stronie komunikat dotyczący przeglądów okresowych

https://www.gov.pl/web/rozwoj/terminy-okresowych-kontroli-stanu-technicznego-obiektow-budowlanych


z poważaniem,


Eliza Chojnicka
 
zastępca dyrektora departamentu
Zastępca Dyrektora (ZD 2)
Departament Mieszkalnictwa
Ministerstwo Rozwoju
tel. 522 53 03
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.gov.pl/web/rozwoj

zapisz się do newslettera

Copyright by Krajowa Rada Spółdzielcza 2020

Projekt i wykonanie