Stowarzyszenie IE-NO-HIKARI (organizacja spółdzielni rolniczych) z Japonii ogłasza 29. Doroczny Światowy Konkurs Rysunków Dziecięcych. W dotychczasowych edycjach konkursu polscy uczestnicy wielokrotnie zdobywali laury – wyróżnienia, a nawet brązowe, srebrne i złote nagrody. Do udziału w konkursie zaproszeni są młodzi artyści w wieku od 6 do 15 lat. Nie ma ustalonego tematu prac - uczestnicy mają pełną dowolność w wyrażaniu siebie.

Materiały i technika są dowolne, jednak praca nie może być oprawiona (bez ram, antyram, passe partout), a jej format nie może przekraczać 728 mm x 515 mm, na podłożu nie grubszym niż 3 mm. Uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną, wcześniej niepublikowaną pracę, która powinna być oryginalna i samodzielnie wykonana (np. nie można przedstawiać na rysunkach znaków firmowych, nazw firm i produktów ani postaci z seriali, filmów, gier video czy książek). Przesłana praca ma być wersją oryginalną - nie kopią czy skanem.

Uczestnicy proszeni są w formularzu zgłoszeniowym o podanie tytułu obrazka, swojego imienia i nazwiska, wieku, płci, kraju zamieszkania.

Prace wraz w wypełnionym w j. angielskim załączonym formularzem (PRZEJDŹ) można przysyłać na adres:

Krajowa Rada Spółdzielcza

ul. Jasna 1

00-013 Warszawa

z dopiskiem "Konkurs rysunkowy"

w terminie do 10 września 2021 r., skąd zostaną przekazane do Japonii.

Wszelkie prawa do przesłanych prac przechodzą na Organizatora konkursu. Prace mogą być wypożyczane w związku z odbywającymi się w Japonii akcjami i wydarzeniami promującymi edukację artystyczną dzieci i wymianę międzynarodową.

Dodatkowe zapytania można przesyłać pod adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie!

 

 

Księga pamiątkowa z zeszłorocznej 28. edycji konkursu a w niej praca Heleny Zajdel zatytułowana „Moja wieś” (Bronze Prize Winner).