Konferencja w sprawie przyszłości Europy jest projektem Parlamentu Europejskiego, Rady Europejskiej oraz Komisji Europejskiej, jednak głównymi prowadzącymi są obywatele. Konferencja ta jest cyklem debat, paneli i dyskusji organizowanych przez obywateli, które umożliwią mieszkańcom z całej Unii Europejskiej dzielenie się pomysłami i kształtowanie naszej wspólnej przyszłości. Celem Konferencji jest dotarcie do wszystkich obywateli UE i wzmacnianie więzi między Europejczykami a instytucjami, które im służą.

Zapraszamy do zapoznania się z platformą cyfrową Konferencji w sprawie przyszłości Europy. Wszyscy zainteresowani mogą uczestniczyć w Konferencji na kilka sposobów - na platformie można zgłosić oraz promować swoje wydarzenia, dzielić się pomysłami, znaleźć interesujące wydarzenie organizowane w okolicy i zapoznać się z opiniami innych Europejczyków. Komisja Europejska zachęca do aktywnego udziału w Konferencji poprzez organizację wydarzeń, debat oraz dzielenia się swoimi przemyśleniami i propozycjami dotyczącymi przyszłości Europy. Zapisanie się na platformie daje dostęp do najbardziej aktualnych informacji o przebiegu i postępach projektu.

Na platformie można: 

  • Podzielić się swoimi pomysłami oraz poznać opinie i pomysły osób ze wszystkich zakątków Europy. Pomysły wyświetlą się przetłumaczone na wybrany język, dzięki czemu powstaje możliwość zapoznania się z poglądami wszystkich Europejczyków.
  • Wziąć udział w dyskusjach o przedstawionych pomysłach – można przeglądać oraz wspierać pomysły zgłoszone przez inne osoby. Można również za pośrednictwem komentarzy wyrazić dla nich poparcie lub przyłączyć się do dyskusji. Możliwe jest także komentowanie pomysłów zgłoszonych we wszystkich językach (zostaną innym użytkownikom przetłumaczone na ich język).
  • Wziąć udział w wydarzeniu – w całej Europie odbywają się wydarzenia wirtualne i organizowane na żywo. Można wyszukać wydarzenie w okolicy lub w konkretnym temacie i zacząć omawiać pomysły z innymi.
  • Zorganizować wydarzenie – każdy może zgłosić swoje wydarzenie; informacje, jak je zorganizować w swojej miejscowości lub w Internecie, znajdują się tutaj.

 

Przydatne linki:

Polska wersja językowa platformy cyfrowej Konferencji w sprawie przyszłości Europy

Komunikat prasowyKonferencja w sprawie przyszłości Europy: uruchomienie wielojęzycznej platformy cyfrowej

 

zapisz się do newslettera

Copyright by Krajowa Rada Spółdzielcza 2020

Projekt i wykonanie