W dniu 12 maja br. Grzegorz Puda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi spotkał się z członkami Prezydium Porozumienia Rolniczego. Podczas spotkania przewodniczący poszczególnych zespołów działających w ramach Porozumienia Rolniczego przedstawili aktualne problemy w rolnictwie, również w kontekście małych i średnich gospodarstw. W dyskusji udział wzięli dyrektorzy departamentów w MRiRW.

Minister Grzegorz Puda poinformował również, że celem resortu rolnictwa jest przedstawienie propozycji do ustawy o rodzinnym gospodarstwie rolnym, nad którym w Ministerstwie trwają prace. Podkreślił, że nie da się tworzyć tej ustawy bez udziału bezpośrednio zainteresowanych.

Przewodniczący zespołów Porozumienia Rolniczego zostali poproszeni o zgłaszanie swoich propozycji rozwiązań do opracowywanej ustawy. Szef resortu rolnictwa zaznaczył jednak, że nowe regulacje prawne będą z pewnością musiały zmieniać niektóre przepisy zawarte w innych ustawach, co będzie wymagało uzgodnień międzyresortowych.

Krajowa Rada Spółdzielcza zaprasza spółdzielnie oraz Związki Rewizyjne Spółdzielni Rolniczych i Wiejskich do przekazywania informacji nt. problemów występujących w rolnictwie oraz propozycji do opracowywanej ustawy o rodzinnym gospodarstwie rolnym również do KRS (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do dnia 24 maja br., celem przedłożenia Ministrowi w stanowisku KRS.

zapisz się do newslettera

Copyright by Krajowa Rada Spółdzielcza

Projekt i wykonanie