Uniwersytet Rzeszowski oraz Spółdzielczy Instytut Badawczy w Warszawie filia w Rzeszowie we współpracy z Krajową Radą Spółdzielczą w Warszawie organizuje studia podyplomowe:

  • Spółdzielczość mieszkaniowa- aspekty ekonomiczno-organizacyjne oraz prawne – IV edycja
  • Lustracja w organizacjach spółdzielczych – I edycja (nowość)

Zajęcia prowadzą eksperci Krajowej Rady Spółdzielczej oraz kadra naukowo-dydaktyczna Instytutu Ekonomii i Finansów oraz Instytutu Nauk Prawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 

Spółdzielczość mieszkaniowa- aspekty ekonomiczno-organizacyjne oraz prawne - rekrutacja trwa do 10.01.2024 r.

- studia dwusemestralne, zajęcia odbywają się średnio co 2 tyg. w soboty i niedziele, w formie zdalnej; cena: 2050/semestr (możliwość płatności ratalnych bez dodatkowych kosztów).

Program studiów został opracowany w oparciu o konsultacje z Krajową Radą Spółdzielczą w Warszawie w zakresie identyfikacji potrzeb kadry zarządzającej oraz pracowników spółdzielni mieszkaniowych. Obejmuje zagadnienia przekrojowe: od aspektów prawnych przez zarządzanie, rachunkowość, wycenę nieruchomości i umiejętności miękkie. Pozwalają w szerszej perspektywie spojrzeć na spółdzielczość.

Są adresowane do osób pełniących funkcje kierownicze, specjalistów i pracowników spółdzielni mieszkaniowych, pragnących nabyć, pogłębić i uzupełnić wiedzę i umiejętności w obszarze prawnych, ekonomiczno-organizacyjnych oraz zarządczych aspektów funkcjonowania spółdzielczości mieszkaniowej. Studia adresowane są także do osób – absolwentów studiów wyższych, zwłaszcza kierunków administracyjno-prawnych i ekonomicznych, planujących przyszłe zatrudnienie w spółdzielniach mieszkaniowych.

Szczegółowe informacje:

https://podyplomowe.ur.edu.pl/pl/studia-podyplomowe/spoldzielczosc-mieszkaniowa-aspekty-ekonomiczno-organizacyjne-oraz-prawne

 

Lustracja w organizacjach spółdzielczych - rekrutacja trwa do 15.02.2024 r.

– studia dwusemestralne, zajęcia odbywają się średnio co 2 tyg. w soboty i niedziele, w formie zdalnej; cena: 2600/semestr (możliwość płatności ratalnych bez dodatkowych kosztów).

Celem studiów jest nabycie przez uczestników wiedzy i umiejętności z zakresu prowadzenia procesu lustracji w jednostkach organizacyjnych spółdzielczości różnych branż (spółdzielnie mieszkaniowe, rolnicze, rzemiosła, inwalidów, socjalne, pracy etc.).

Program studiów został opracowany w oparciu o rekomendacje Krajowej Rady Spółdzielczej w Warszawie i spełnia kryteria w zakresie szkolenia specjalistycznego, przygotowującego do egzaminu kwalifikującego nadanie uprawnień lustratora przez Zarząd Krajowej Rady Spółdzielczej (na podstawie umowy o współpracy między Uniwersytetem Rzeszowskim a Krajową Radą Spółdzielczą).

Absolwent studiów podyplomowych otrzymuje wiedzę teoretyczną i umiejętności analityczno-kontrolne przygotowujące do pełnienia obowiązków lustratora w organizacjach spółdzielczych. W szczególności zdobyte w czasie studiów kwalifikacje pozwolą absolwentom na:

  • poznanie idei oraz prawnych i organizacyjnych aspektów funkcjonowania spółdzielni,
  • zrozumienie celów i zasad procesu lustracji, obowiązków i uprawnień lustratora;
  • nabycie umiejętności badania i oceny legalności, gospodarności i rzetelności działania różnych typów organizacji spółdzielczych;
  • sporządzenie protokołu lustracyjnego;
  • pogłębienie umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej.

Uzyskanie uprawnień lustratora warunkowane jest zdaniem egzaminu organizowanego przez Krajową Radę Spółdzielczą i Spółdzielcze Związki Rewizyjne w Warszawie, przy udziale kadry – nauczycieli UR.

Szczegółowe informacje: 

https://podyplomowe.ur.edu.pl/pl/studia-podyplomowe/lustracja-w-organizacjach-spoldzielczych

 

Kierownik studiów - dr Lidia Kliszczak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynator (SIB) – mgr Karolina Jezierska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 502 112 343

Artykuł został zaktualizowany 14.12.2023 r.

KONTAKT

Krajowa Rada Spółdzielcza
ul. Jasna 1
00-013 Warszawa

e-mail: krs@krs.com.pl
sekretariat tel.: 22 827 13 16, 22 59 64 500

centrala tel.: 22 59 64 300

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30.

 

Kontakt z Archiwum Krajowej Rady Spółdzielczej:
tel. kom. 536 281 663
e-mail: archiwum@krs.com.pl
Archiwum udziela informacji telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach: 11:00 - 13:00.

 

PARTNERZY

 

 

   

 

Copyright by Krajowa Rada Spółdzielcza

Projekt i wykonanie