coop turkusoweW związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego Cooperatives Europe przygotowała dokument pt.„Spółdzielcza przyszłość dla Europy” i rozpoczęła kampanię #CoopsInspireChange („Spółdzielnie inspirują zmianę”). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.elections.coopseurope.coop. Aktualnie Cooperatives Europe skupia 84 organizacji członkowskich i reprezentuje 176 tys. przedsiębiorstw spółdzielczych ze wszystkich sektorów gospodarki, 141 mln członków i 4,7 mln pracowników.

Dokument "Spółdzielcza przyszłość dla Europy" przedstawia wkład spółdzielni na poziomie europejskim, jak również kluczowe priorytety Cooperatives Europe wraz z rekomendacjami działań na następne lata. Dokument wzywa do stałego i konstruktywnego dialogu z instytucjami europejskimi, a Cooperatives Europe mając na uwadze fakt, że w Unii Europejskiej 1 na 5 osób jest członkiem spółdzielni - inkluzywnego przedsiębiorstwa, w którym każdy ma swój głos, ma nadzieję na umocnienie wsparcia dla spółdzielczości przez nowo wybrany Parlament Europejski.

W ramach zbliżających się wyborów europejskich Cooperatives Europe wystartowała z kampanią #CoopsInspireChange. Wartości spółdzielcze inspirują do zmian w życiu obywateli i społeczności, a także do zmian w sposobie postrzegania naszej przyszłości. Dlatego właśnie Cooperatives Europe wzywa obywateli, kandydatów na europosłów i swoich zwolenników do budowy nowego Parlamentu, który stawiać będzie ludzi na pierwszym miejscu i da przedsiębiorstwom spółdzielczym podstawy do zmiany kursu ku bardziej demokratycznej, zrównoważonej, uczciwej i napędzanej wartościami Europie.

Kampania ma na celu:
Zbudowanie nowej sieci zwolenników spółdzielczości (#CoopSupporters) – kandydatów na europosłów, którzy zadeklarują wspieranie ruchu spółdzielczego i budowanie gospodarki zorientowanej na ludzi
• Zachęcanie społeczności spółdzielców do głosowania
• Zachęcanie członków, spółdzielców i sprzymierzeńców do wspólnego udziału w kampanii #CoopsInspireChange w całej Europie

Kampania dostępna jest pod adresem www.elections.coopseurope.coop . Witryna wyświetla obecnych zwolenników spółdzielczości (#CoopSupporters ), prezentuje kampanię w mediach społecznościowych #CoopsInspireChange, dostarcza praktycznych informacji o głosowaniu oraz przedstawia dokumenty i zasoby dla wszystkich zwolenników, kandydatów oraz członków i obywateli, którzy dołączą do kampanii.
Kampania ma być akcją całego europejskiego ruchu spółdzielczego, dlatego większość zasobów może być łatwo zmodyfikowana, włączyć można do nich logo, barwy, czy materiały własne uczestników.

Cooperatives Europe zawarła również partnerstwo z Parlamentem Europejskim, w celu promowania wyborów europejskich i zachęcenia do głosowania. Wzywamy spółdzielców europejskich i zwolenników spółdzielczości do wpisania się na stronie www.ttimv.eu/cooperatives (#ThisTimeImVoting) i upowszechnienia tego linku na swoich stronach internetowych.

- W budowaniu zrównoważonej Europy, nowi członkowie Parlamentu Europejskiego mogą polegać na spółdzielczości, która wspiera swoimi działaniami potrzeby obywateli. Kampania ta dotyczy nie tylko samych wyborów, ale nowej wizji na przyszłość.- powiedział Jean-Louis Bancel, Prezydent Cooperatives Europe.

 Materiały do pobrania:

zapisz się do newslettera

ul. Jasna 1
00-013 Warszawa

centrala: tel.: 22 59 64 300
sekretariat: tel.: 22 827 13 16, 22 596 45 00

archiwum: tel. 22 835 12 60, tel. kom. 536 281 663, archiwum@krs.com.pl

Archiwum udziela informacji telefonicznie pn.-pt., godz. 11:00-13:00.

Copyright by Krajowa Rada Spółdzielcza

Projekt i wykonanie