W związku ze zbliżającymi się obchodami Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w dniu 4 lipca 2020 r., Dyrektor Generalny Międzynarodowego Związku Spółdzielczego skierował do wszystkich członków MZS list inaugurujący nową ogólnoświatową kampanię.

Drodzy członkowie,

 

Dziś mam przyjemność rozpocząć nową kampanię „Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości 2020”. Jak wiecie, tegoroczne hasło brzmi „Spółdzielnie w działaniach na rzecz klimatu”, a obecną kampanię zaprojektowaliśmy tak, aby zaangażować i zainspirować członków do podjęcia działań przeciwko zmianom klimatu. Wielu z Was, członków ruchu spółdzielczego, jest już bardzo aktywnych na tej arenie, czemu przyklaskuję. Ale, czego również jesteście świadomi, jest jeszcze wiele do zrobienia.

 

Pandemia COVID-19 udowodniła nam, że ruch spółdzielczy podjął wiele kroków, aby pomóc społecznościom dostosować się do warunków, w jakich musimy teraz żyć, znaleźć innowacyjne i efektywne kosztowo sposoby zapewnienia opieki chorym oraz zjednoczyć się jako spółdzielnie, aby zaoferować wszystkim solidarność i wsparcie. Ta pandemia udowodniła nam również, że ci, którzy mają mniej, cierpią najbardziej.

 

Zmiany klimatyczne nadal dotykają najbardziej wrażliwą ludność na naszej planecie i musimy nadal podejmować działania, aby to zmienić. W tym roku, aby podkreślić znaczenie podjęcia działań przeciwko zmianom klimatycznym i zachęcić innych do wprowadzenia zmian – niezależnie od tego, jak małych – zapraszam Was do odwiedzenia naszej strony internetowej (https://www.ica.coop/en/2020-international-day-cooperatives), aby dowiedzieć się, co zaplanowaliśmy. Wśród działań znajdują się między innymi:

 

  • Interaktywna mapa, która pokaże, co spółdzielnie na całym świecie robią, aby podjąć działania przeciwko zmianom klimatycznym.
  • Konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcie, które ilustruje hasło „Spółdzielnie w działaniach na rzecz klimatu” (#Coops4ClimateAction)
  • Zaproszenie do nadsyłania krótkiego, osobistego filmiku zatytułowanego „Za 10 lat, mam nadzieję...”, który powie nam, jakie są wasze oczekiwania co do wyniku akcji „Spółdzielnie w działaniach na rzecz klimatu” za 10 lat. Najbardziej inspirujące prace będą włączone do krótkiego filmu, który zostanie wyprodukowany na tegoroczny Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości.

 

Zapraszam Was wszystkich do podzielenia się tymi informacjami o akcji „Spółdzielnie w działaniach na rzecz klimatu” z innymi spółdzielniami i do udziału w tych przedsięwzięciach.

 

Dziękuję!

 

Ze spółdzielczym pozdrowieniem,

 

Bruno Roelants

Dyrektor Generalny

KONTAKT

Krajowa Rada Spółdzielcza
ul. Jasna 1
00-013 Warszawa

e-mail: krs@krs.com.pl
sekretariat tel.: 22 827 13 16, 22 59 64 500

centrala tel.: 22 59 64 300

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30.

 

Kontakt z Archiwum Krajowej Rady Spółdzielczej:
tel. kom. 536 281 663
e-mail: archiwum@krs.com.pl
Archiwum udziela informacji telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach: 11:00 - 13:00.

ARCHWIWUM KRS NIECZYNNE od 8 do 19 lipca br.

 

PARTNERZY

 

 

   

 

Copyright by Krajowa Rada Spółdzielcza

Projekt i wykonanie