Prezydent Międzynarodowego Związku Spółdzielczego Ariel Guarco przekazał w styczniu 2018 r. tekst swego krótkiego posłania do członków Związku na Nowy Rok:

Rozpoczynamy Nowy Rok z ogromem wyzwań. By sprostać im, naszym pierwszym zadaniem jest uświadomienie sobie rozmiarów i siły naszego ruchu oraz drogi, po której podążamy. Jak dowiedzieliśmy się podczas naszej ostatniej Światowej Konferencji [w Kuala Lumpur w listopadzie 2017 r.] jest nas na całym świecie przeszło 1,2 miliarda. To jeden na sześciu mieszkańców naszej planety. Oznacza to, że ruch nasz może mieć ogromny wpływ na to, jak rozwiązywać najbardziej palące problemy, których doświadcza ludzkość.

Potwierdziliśmy na nowo nasze zaangażowanie w realizację [oenzetowskich] Celów Zrównoważonego Rozwoju, ponieważ wiemy, że możemy tu mieć znaczny wkład. By ten wkład był jednak efektywny, dający się zauważyć, niezbędne jest byśmy, jako pierwszy warunek, zintegrowali się na poziomie globalnymi na każdym terytorium, gdzie istnieje choćby jedna spółdzielnia.

W Związku musimy ciężko pracować by wsłuchiwać się w potrzeby i propozycje wszystkich naszych członków, którzy obecnie reprezentują 105 krajów, 105 kultur, 105 odrębnych kontekstów politycznych i społecznych. Wciąż możemy być jeszcze silniejsi i polepszyć naszą reprezentację tego wielkiego wszechświata 1,217 miliarda ludzi.

Jednocześnie musimy pogłębiać dialog z innymi globalnymi aktorami reprezentującymi zarówno sfery rządowe, jak i społeczeństwo obywatelskie. W kontekście narastających nierówności, skoncentrowanych gospodarek i poważnych zagrożeń dla pokoju, nikt  z nas w pojedynkę nie może uczynić nic więcej, niż tylko przetrwać. Ale razem mamy ogromną szansę zbudować lepszy świat.

KONTAKT

Krajowa Rada Spółdzielcza
ul. Jasna 1
00-013 Warszawa

e-mail: krs@krs.com.pl
sekretariat tel.: 22 827 13 16, 22 59 64 500

centrala tel.: 22 59 64 300

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30.

 

Kontakt z Archiwum Krajowej Rady Spółdzielczej:
tel. kom. 536 281 663
e-mail: archiwum@krs.com.pl
Archiwum udziela informacji telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach: 11:00 - 13:00.

 

PARTNERZY

 

 

   

 

Copyright by Krajowa Rada Spółdzielcza

Projekt i wykonanie