Ukazał się wrześniowy numer Tęczy Polskiej, w której jak zawsze znajdziecie szereg artykułów poświęconych spółdzielczej przeszłości.

Jak zawsze polecamy świeży numer „Społemowca Warszawskiego”, choć tym razem dużo bardziej!

Wyobraź sobie, że prosisz w sklepie o kilogram mąki, szalki wagi zatrzymują się na jednym poziomie, ale wiesz że odważnik ma najwyżej 960 gramów, choć widnieje na nim emblemat jednego kilograma. Do tego niemal na pewno mąka spleśniała, a później wybielono ją chlorem czy innym świństwem. Kupujesz tylko najbardziej potrzebne produkty, a robisz to na kredyt, oczywiście sowicie oprocentowany. Niemożliwe? A jednak tak wyglądałyby Twoje zakupy, gdybyś urodził(a) się półtora wieku temu, w robotniczej rodzinie.

Ostatni weekend września jest dedykowany udziałowi seniorów w kulturze. To dzień, w którym placówki muzealne, teatry, kina i inne miejsca w sposób szczególny otwierają się dla najstarszych członków naszego społeczeństwa. Z przyjemnością włączamy się w to wydarzenie!

Noc Muzeów czyli tysiące placówek, nie koniecznie muzealnych, otwartych nocą dla zwiedzających. W tak zacnej imprezie nie mogło zabraknąć naszego Muzeum, które w nocy z 18 na 19 maja, nawiedziły duchy dawnych spółdzielców, oraz żądnych spotkania z nimi zwiedzających. Za pośrednictwem medium (naszego przewodnika), duchy kooperatystów opowiedziały o początkach spółdzielczości na ziemiach polskich, o oporze wobec zaborców i okupantów, o dniach świetności w okresie międzywojennym, wreszcie o trudnych czasach powojennych. Jeśli i Wy chcecie spotkać się ze spółdzielczą historią, to nie musicie czekać do kolejnej Nocy Muzeów, skontaktujcie się z nami i umówcie na wizytę: 504-268-206, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

zapisz się do newslettera

Copyright by Krajowa Rada Spółdzielcza 2019

Projekt i wykonanie